Okt 29

27. oktoobril toimus kesknoorte volikogu istung, kus valiti uus esimees - Markus Meier Võrumaa klubist. Lisaks valiti kaks aseesimeest - Tatjana Anttonen Põhja-Tallinna klubist ning Jass Juuremaa Pärnu klubist.

Volikogu istungi külalisteks olid endised Keskerakonna noortekogu aseesimehed - erakonna peasekretär  Mihhail Korb ja Kesklinna vanem Vladimir Svet. Mõlemad külalised rääkisid isiklikust kogemusest organisatsioonis ning inspireerisid noori. Mihhail Korbi arvamusel annab noortekogu noortele kogemust ja võimalust iseseisvalt korraldada  aktsioone ning võtta meedias sõna päevakajalistel teemadel. Vladimir Svet rääkis, miks on noortel  mõistlikum mõnevõrra ohverdada unetunde ja rohkem tegeleda poliitikaga. Samuti oli võimalik esitada küsimusi ning arutada, kuidas muuta poliitikas osalemine noortele huvitavamaks. Lisaks otsustasime, et teeme senisest rohkem poliitikakoole.

Volikogu esimees on ka ametlikult kesknoorte juhatuse liige. Keskerakonna noortekogu volikogu istung toimub kaks korda aastas. Palju õnne uuele noortekogu volikogu juhatusele!

Aleksandra Pavlova, kesknoorte aseesimees

Okt 08

Täna valiti Keskerakonna noortekogule uus juhatuse. Lisaks valimisteks valmistumiseks võtab värske juhtkond eesmärgiks ka noorpoliitikute maine parandamise.

"Noorte poliitikute kuvand ei ole just kiita ning minu eesmärk Keskerakonna noortekogu esimehena on ennekõike sisuliste teemade tõstatamine ning laiema ühiskondliku arutelu tekitamine Eestile olulistel teemadel. Noortel on ideid ja ettepanekuid, mida tasub kuulata. Isiklikus plaanis soovin arendada noorsoopoliitikaga seonduvaid teemasid ning spordivaldkonna küsimusi, kuid muidugi loodan aktiivselt kaasa lüüa ka teistel teemadel," ütles noortekogu uueks esimeheks valitud Jaan Männik.

Igapäevaselt majandusminister Kadri Simsoni nõunikuna töötav Männik oli varasemalt kesknoorte volikogu esimees. Männiku sõnul saab kesknoorte juhtimine olema paras väljakutse, mille ta võtab julgelt vastu. "Uue põlvkonna poliitikud peavad olema avatud meelega, aktiivsed ja iseseisva mõtlemisega. Loodan, et noored keskerakondlased räägivad senisest enam kaasa ühiskondlikel teemadel. Kesknoored aitavad nende noorte hääle teha kuuldavaks."

Lisaks Männikule valiti Kesknoorte juhatusse Valentina Bortnovski, Kristi Rüütel, Kätlin Pääro, Getter Klaas, Aleksandra Pavlova, Kirill Gusev ja Gerttu Alteberg.

Oleme Eesti suurim noorteorganisatsioon!

Meie peamised eesmärgid

Kaasamine


Oleme sillaks noorte ja poliitika vahel. Noored peavad, tahavad ja tohivad poliitikas kaasa rääkida – meie aitame nende hääle kuuldavaks teha ning pakume suurepärast võimalust osaleda Eesti suurima erakonna töös.

Kaitsmine


Poliitikute otsused puudutavad tihti noori. Me hoiame silma peal noori puudutavatel küsimustel ning räägime kaasa ka siis kui asju püütakse ajada kabinetivaikuses.

Tutvustame


Keskerakonna ideed ja maailmavaade on Eesti jaoks vajalikud. Viime need ideed noorteni ning selgitame tsentristliku poliitika rolli ja tähtsust ühiskonnas.